محصولات


سيستم هاي پکيج تصفيه اتوماتيک پساب واحدهاي آبکاري

پساب صنعتي واحدهاي آبکاري و واحدهاي رنگ پودري حاوي يونهاي فلزات سنگين نظير کروم، روي، نيکل و مس و ماده سمي سيانور مي باشند. تخليه اين نوع پسابها بدون انجام تصفيه به چاههاي جذبي و يا آبهاي سطحي بسيار خطرناک بوده و اثرات جبران ناپذيري بر سلامت انسان و محيط زيست برجا مي گذارد.
شرکت پارس آب فناوران بعنوان يک شرکت دانش بنيان با برخورداري از دانش فني و تجربه ساخت انواع سيستم هاي پکيج تصفيه پساب آبکاري افتخار دارد تا با ارائه جديدترين سيستم هاي پکيج تصفيه پساب حاوي فلزات سنگين در خدمت صنايع و واحدهاي آبکاري در سراسر کشور باشد. سيستم هاي پکيج تصفيه از کيفيت بالاي تجهيزات و هزينه سرمايه گذاري مناسب برخوردار است.

انواع سيستم هاي پکيج اتوماتيک تصفيه پساب آبکاريمزاياي سيستم هاي پکيج تصفيه پساب آبکاري

دستگاه اسمز معکوس (آب شیرین کن) RO


اسمز معكوس یک فن‌آوری مدرن در فرآیند تصفیه آب بر اساس طراحی در غشای نیمه‌تراوا می‌باشد. اگرچه تکنولوژی اسمز معکوس یک سیستم پیچیده به نظر می‌رسد اما در حقیقت یک فرایند تصفیه آب ساده و کاربردی است. هدف از فرایند اسمز معکوس تبدیل آب‌های لب‌شور، شور و آب دریا به آب آشامیدنی است. همچنين تولید آب دمين و آب مقطر از سیستم اسمز معکوس دو مرحله‌ای امکان‌پذیر می‌باشد. یکی از ویژگی‌های مهم تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس، طول عمر و افزایش راندمان در عملکرد دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی می‌باشد.
فرایند اسمز یک فرایند طبیعی است که در غشاهای نیمه‌تراوا اتفاق می‌افتد. در اين روش آب از جایی که غلظت نمک در آن بیشتر است به سمتی که در آن غلظت کمتر می‌باشد جریان می‌یابد. غشا به آب و تعدادی از یون‌ها اجازه عبور از خود را می‌دهد در حالی که مواد جامد محلول اجازه عبور نخواهند داشت. اسمز معکوس عکس فشار اسمزي عمل می‌کند و در آن فشاری بیشتر از فشار اسمزی به سمتی که غلظت مواد جامد در آن بیشتر است وارد می‌شود. این فشار آب را مجبور می‌کند در خلاف جهت اسمزی در داخل غشا حرکت کند و آب ورودی به سیستم که دارای املاح مختلف است، تبدیل به آب تصفيه شده می‌گردد. صنایع امروز برای تصفیه آب مورد استفاده در بخش‌های تولید بخار و فرایند خود از سیستم اسمز معکوس استفاده فراوانی می‌برند. براي بالا بردن راندمان سيستم تصفيه آب و تهيه آب دمين مورد مصرف در صنايع غذايي و دارويي دو يا تعداد بيشتري از غشاي اسمز معكوس به‌صورت سري قرار داده می‌شوند.

کاربرد سیستم‌های اسمز معکوسمزایای سیستم اسمز معکوس – ROپکیج‌های اسمز معکوس اين شركت
مدل PAF-20 PAF-40 PAF-80 PAF-160 PAF-320 PAF-640 PAF-1320
ظرفيت (m3/day) 20 40 60 160 320 640 1320
درصد بازيافت 65 65 65 65 65 65 65
تعداد غشاء 1 2 4 8 16 32 64
مصرف برق (KW) 4 6 10 15 28 50 80
ظرفيت پکیج‌های فوق بر مبناي آب ورودي با غلظت 20 گرم در ليتر تعريف شده است. چنانچه غلظت آب ورودي بيش از 20 گرم در ليتر باشد و درصد بازيافت بيشتر مورد نظر باشد، دستگاه اسمز معكوس متناسب با آن ساخته خواهد شد.
اين شركت علاوه بر توليد پکیج‌های فوق آمادگي توليد دستگاه اسمز معكوس با ظرفيت و مشخصات مورد درخواست مشتري را دارد.

اجزای اصلی پکیج‌های اسمز معکوس


انواع بيوفيلتر براي حذف بو از تصفيه خانه هاي پساب

در تصفيه خانه هاي فاضلاب انواع تركيبات بودار نظير هيدروژن سولفوره و انواع تركيبات مركاپتان (متيل مركاپتان، اتيل مركاپتان، فنيل مركاپتان) و سولفيدهاي آلي (دي اكسيد سولفيد، دي متيل سولفيد و...) و تيوفن‌ها مثل الكيل تيوفن ايجاد مي شود. در دو دهه اخير در کشورهاي پيشرفته، استفاده از بيوفيلتر براي حذف بو جايگزين روشهاي شيميايي و فيزيکي شده است. از مهمترين مزيت‌هاي بيوفيلتراسيون، سادگي فرآيند و امكان انجام آن در دما و فشار پايين است. كاربرد بيوفيلترها ابتدا در اروپا شروع شد و اكنون در بسياري از نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفته است.
در روش بيوفيلتراسيون هواي آلوده از بستر مناسبي از مواد جامد عبور مي‌كند. مادة آلوده كننده جذب لايه نازكي از رطوبت موجود در روي سطح مواد جامد مي‌شود. درون اين لايه جمعيت مناسبي از ميكروارگانيسمها قرار دارند كه قادرند مادة آلوده كننده را مصرف كنند. اين روش كه هنوز در حال توسعه و پيشرفت است روش مناسبي براي حذف موثر و كم هزينه مواد آلوده كننده موجود در هوا است.

مشخصات فني پکيج ها

پکيج هاي توليدي اين شرکت داراي توانايي حذف سولفيد هيدروژن و ساير موادبوزا در غلظتهاي تا 1000 ميليگرم درليتر بوده ولي ظرفيت آن بر اساس سولفيد هيدروژن در هواي ورودي با غلظت 100 ميليگرم درليتر تعريف ميشود. براي ظرفيتهاي بالاتر تعداد بيشتري از پکيج ها به صورت موازي استفاده خواهد شد.

مزاياي بيوفيلتر پارس آب فناوران

انتخاب بستر مهمترين فاكتور در راندمان بيوفيلتر ميباشد. در طرح ارائه شده از بستري با مواد اوليه داخلي و داراي حد اكثر راندمان استفاده مي شود. اين بستر در شرايط عملياتي داراي پايداري بالا و داراي بيشترين نسبت سطح به حجم و نيز قابليت خوب چسبندگي ميكروارگانيسم ها ميباشد. طرح ارائه شده توسط اين شركت به صورت پكيج بوده كه قابليت افزايش ظرفيت در آن پيش بيني شده است. دستگاه داراي کنترل اتوماتيک سطح آب همراه با هشداردهنده براي جلوگيري از پرشده بستر از آب، تنظيم رطوبت هوا، مجهز به تايمر براي پمپ انتقال محيط كشت - اندازه گيري pH و دوزينگ پمپ براي خنثي سازي ميباشد.
مشخصات فني بيوفيلترها
مدل BF-50 BF-100 BF-200 BF-300 BF-400
ظرفيت (مترمکعب در ساعت) 50 100 200 300 400
حجم مخرن اصلي بيوفيلتر (ليتر) 2000 4000 4000 4000 4000
تعداد مخزن اصلي 1 1 2 3 4
قطرلوله هواي ورودي (اينچ) 2 3 4 6 6
برق مصرفي (KW) 2 2 2 3 4
آب مصرفي (ليتر درروز) 150 300 400 500 700

پكيج تصفيه فاضلاب بهداشتي


فاضلابهاي بهداشتي شهرک ها، مجموعه هاي مسكوني و نيز مکانهايي نظير کارخانه هاي صنعتي، هتل ها و رستوران ها قبل از دفع بايستي مطابق با دستورالعمل هاي زيست محيطي تصفيه شود و به حد استاندارد هاي مورد نظر سازمان حفاظت محيط زيست برسد. در اين راستا شركت پارس آب فناوران اقدام به ساخت و ارائه پكيج هاي فلزي و پلي اتيلني در ظرفيتهاي 10 تا 200 مترمكعب در روز براي تصفيه فاضلابهاي بهداشتي و خانگي نموده است.
هدف از تصفيه فاضلاب بهداشتي تصفيه مواد آلي موجود در آن و نيز حذف مواد و ذرات جامد معلق مي باشد به گونه ايي که فاضلاب تصفيه شده نتواند بستري براي رشد ميکروب هاي نامطلوب و بيماريزا باشد. در تصفيه بيولوژيکي فاضلاب تمامي عوامل بيماريزاي ميکروبي از بين مي روند. فاضلاب تصفيه شده داراي کيفيت مناسبي از نظر پارامتهاي زيست محيطي نظير BOD و COD مطابق با استانداردهاي سازمان حفاظت محيط زيست مي باشد. پساب تصفيه شده مي تواند براي استفاده در بخش کشاورزي، توسعه فضاي سبز و يا تغذيه سفره هاي آب زيرزميني بکار برده شود.
سيستم هاي پکيج توليدي شرکت پارس آب فناوران بصورت فلزي و يا پليمري بوده و از واحدهاي مختلفي نظير آشغالگير، مخزن متعادل کننده، واحد هوادهي، واحد ته‌‌نشيني، واحد ضدعفوني کننده و واحد هاضم لجن تشکيل شده است. فاضلاب تصفيه شده خروجي از اين سيستم مطابق با استاندارد محيط زيست مي باشد.
از مزاياي دستگاه تصفيه فاضلاب بهداشتي کاهش لجن توليدي و افزايش عمر بيشتر لجن فعال مي باشد. بعلاوه دستگاه هاي پکيج تصفيه فاضلاب بهداشتي نسبت به نوسانات کمي و کيفي فاضلاب ورودي داراي مقاومت و پايداري مي باشد. اين سيستم با داشتن هوادهي مناسب از متصاعد شدن بوي نامطبوع جلوگيري مي کند.

مزيت هاي دستگاه پكيج تصفيه فاضلاب بهداشتي شركت پارس آب فناورانظرفيت و ابعاد پكيج هاي تصفيه فاضلاب بهداشتي
مدل PAF-10 PAF-20 PAF-50 PAF-100 PAF-200
ظرفيت (مترمكعب در روز) 10 20 50 100 200
جمعيت (نفر) 50 100 250 500 1000
فضاي مورد نياز (مترمربع) 8 12 24 40 70
حجم پكيج (مترمكعب) 20 35 70 120 200

انواع پكيج هاي تصفيه پساب رستوران

پساب خروجي رستورانها به طور قابل ملاحظه اي از ساير پساب هاي مسکوني و صنعتي متفاوت مي باشد. مشکلات ناشي از اين گونه پساب ها عبارتند از: طبق مطالعات جهاني ميزان غلظت BOD, روغن (Oil & Grease) و ذرات جامد محلول (TSS) در پسابهاي رستورانها به شرح زير مي باشد:
نوع آناليز BOD (mg/l) Oil & Grease (mg/l) TSS (mg/l)
پساب رستوران 1000 – 2000 100 – 300 300 – 625

شرکت پارس آب فناوران در راستاي وظايف خود در زمينه بهسازي سيستمهاي تصفيه پساب، با بهره گيري از دانش روز و تحت نظر کارشناسان مجرب در اين زمينه، انواع دستگاههاي پکيج هاي تصفيه فاضلاب رستوران را با قيمت مناسب توليد مي نمايد.
عمليات تصفيه در اين دستگاه با توجه به ارزيابي کارشناسان اين شرکت از ميزان حجم فاضلاب، فضاي اختصاص يافته در رستورانها ازطريق روشهاي ترکيبي فيزيکي و بيولوژيکي صورت مي پذيرد. محصولات اين شرکت متناسب با نوع و اندازه رستورانها ساخته و با اعمال روشهاي مناسب ميزان مواد آلاينده را به مقاديري در سطح استانداردهاي زيست محيطي كاهش ميدهد.

انواع سيستمهاي پكيج تصفيه پساب رستورانها

نوع پكيچ ظرفيت تصفيه (مترمكعب درروز)
2000 2
4000 4
8000 8


مزاياي سيستمهاي تصفيه پساب رستورانها


دستگاه تصفیه پساب کارواش


آلاینده های موجود در پساب کارواش

پساب کارواشها دارای آلاينده های زيست محيطی می باشند. به علت استفاده از مواد شوينده، پساب اين واحدها حاوی مواد شيميايی و فسفات بالاتر از حد استانداردهای محيط زيست است. منشا ديگر آلودگی فاضلاب کارواش ها، شست وشوی موتور خودروهاست که طی آن روغن و گريس همراه با آب شست وشو به منابع آبی راه می يابد و موجب آلودگی آب های سطحی و زيرزمينی می شود. به طور کلی آلاينده های موجود در پساب کارواش ها را می توان چربی، روغن، دترجنتها، فسفات ها، مواد شيميايی و همچنين حلالهای مضر برای موجودات زنده برشمرد. هيدروکربن ها، روغن ها، دوده، ذرات و عناصر سنگين موجود در بنزين، آلاينده های موجود در پساب کارواش ها را تشکيل می دهند که اين مواد موجب آلودگی گسترده آب های سطحی و سفره های آب زيرزمينی می شود.

سیستم تصفیه فاضلاب کارواش

پکيج های توليدی اين شرکت، می تواند به ميزان قابل توجهی آلاينده های موجود در پساب کارواش را حذف کند و پساب خروجی را با استانداردهای زيست محيطی مطابقت دهد. از ديگر نکات قابل توجه در اين پکيج، قابليت استفاده مجدد از آب خروجی می باشد؛ به طوری که از اين طريق می توان مصرف آب را به مقدار زيادی کاهش داد.


پکيج های ساخته شده در اين شرکت در ابعاد مختلف به شرح زير قابل ارايه هستند:مزایای سیستم تصفیه پساب کارواش

پارس آب فناوران
طراحی و توسعه توسط: vahedi[a]gmail.com